EDİTÖRLER ARIYORUZ

Arama.com, Web Rehberinde bulunan kategorilere uygun linkler ekleyebilecek, Gönüllü kategori editörleri arıyoruz. Web üzerinde sörf yapan internet hakkında deneyimli kullanıcılar veya webmaster olanlar Arama.com kategori editörlüğüne başvurabilirler.

Kategori Editörlerimiz Arama.com 'a gönderilen web adreslerinin kontrolünü yaparak gönderilen web sitelerinin o kategoriye uygun olup olmadığını onaylayacaktır.

Bu işlemi yapabilmeleri için Kategori Editörü için başvurup ve başvurusu onaylanan kişilere özel kullanıcı ismi ve şifre verilecektir.

Sitemizde Kategori Editörü olmak isteyenler;
  • 18 yaşının üzerinde olmalı,
  • Türkiye sınırları içinde yaşamalı,
  • İnternet hakkında deneyimli olmalı,
  • İnternete en az 2 günde 1 kez bağlanmalı,
  • WebMaster olmaları tercih sebebidir.
Başvuru yaptığınız Kategori için Editör olursunuz.Editörü olmak istediğiniz kategorinin üzerinde bulunan "Editör ol" linkine tıklayarak, o kategori için editör olabilirsiniz.

Gönüllü Kategori Editörlerimizin lakapları(nick), ICQ durumları, yetkisi olduğu kendi kategori sayfasında bulunacaktır. Lakaplarında (nick) bulunan linkden hakkında kısa bir bilgi ve (varsa) kendi web sayfalarına linkler bulunacak.

Soru-Cevap:

1.Soru: Editörü olduğum kategorinin altındaki kategoriler için de editörlük yetkim varmı?
Hayır, Editörü olduğunuz kategorinin altındaki kategoriler için yetkiniz yok. Her kategori ayrıdır. Alt kategori olması önemli değildir. En az 1 ay sonra ikinci bir kategori için editörlük başvurusu yapabilirsiniz.

2.Soru: Bir Kategori editörüyüm, ikinci bir kategori editörü olabilirmiyim?

Kategori editörlük deneyiminizi kazandıktan ve yaptığınız işlemler incelendikten sonra (En az 1 ay sonra ikinci bir kategori için) editörlük başvurusu yapabilirsiniz.